MARQS USŁUGI AUTOKAROWE Marek Flejszman

Istnieje wiele czynników wyróżniających nas jako Firmę, z którą warto współpracować:

 • wysoka jakość świadczonych usług
 • wysoce wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy,
  bez których z pewnością nie udało by się osiągnąć obecnej pozycji firmy
 • ukierunkowanie naszych działań na indywidualne potrzeby Klienta i Jego wymagania
 • czynnikiem, dla którego warto nas wybrać są konkurencyjne ceny świadczonych usług
 • niemniej ważnym elementem, który był wielokrotnie sprawdzany przez Naszych Klientów
  jest elastyczność w działaniu
 • każdego Klienta traktujemy indywidualnie harmonizując nasze działania operacyjne
  z jego specyficznymi potrzebami

Nasza firma zaistniała na rynku przewozowym w 2000 roku wprowadzając najwyższe standardy usług.

Ciągle polepszamy jakość świadczenia naszych usług, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów. Najważniejszą sprawą jest dla nas bezpieczeństwo przewozu i zadowolenie pasażerów. Przestrzegamy przepisów dotyczących prędkości i czasu pracy kierowców. Posiadamy wszystkie uprawnienia Unii Europejskiej, certyfikaty, licencje oraz zezwolenia na przewóz osób.

W trosce o Państwa wygodę oraz komfort podróżowania posiadamy sprawne autokary wysokiej klasy. Zaufało nam ponad 5000 zadowolonych klientów.

Podsumowania przyczyn wypadków drogowych z udziałem autokarów wskazują, że zdecydowana większość wypadków spowodowana była błędami i zmęczeniem kierowców a nie stanem technicznym pojazdów. Zdając sobie z tego sprawę firma nasza kładzie szczególny nacisk na pracę kierowców i ich dobór.

Bezwzględnie przestrzegamy czasu pracy kierowców i czasu ich wypoczynku. Na długie wyjazdy dobieramy tak załogę aby spełnione były wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Nie ma przecież rzeczy ważniejszej niż bezpieczeństwo podróżnych. Kierując się tą ideą często odrzucamy oferty mające obniżyć koszt wynajmu autokaru łamiące normy. Nie chcemy zarabiać w ten sposób. Nie zgadzamy się na wydłużenie czasu pracy kierowców, nie zgadzamy się na ograniczanie ilościowego składu załogi, nie zgadzamy się na skracanie czasu odpoczynku kierowców. Uważamy, że program podróży powinien uwzględniać normy nałożone na przewoźnika. W przypadkach gdy program ma charakter nadrzędny należy zapewnić odpowiedni skład załogi kierowców i możliwości ich wypoczynku.

Zapewniając podróżnym bezpieczną, komfortową i miłą podróż w oczach podróżnych zyskuje zarówno organizator wyjazdu, jak i przewoźnik.

Większość firm transportowych prześciga się obecnie w promocji „komfortu wyposażenia autokaru" takiego jak barki, projekcje filmów, toalety, indywidualne nagłośnienie itp. Wposażanie to posiadają również nasze autokary. Nasza firma stara się jednak i głównie zwrócić uwagę wynajmujących na bezpieczeństwo podróżnych a w drugiej dopiero kolejności na wyposażenie autokarów, posiadane licencje, posiadane wyróżnienia.

Warto wziąć pod uwagę, że niższa cena wynajmu autokaru nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem i z tego względu nie powinna być decydującym kryterium wyboru przewoźnika.

Oto kilka norm związanych z pracą kierowców autokarów:
 • czas jazdy dziennej to 9 godzin
 • 2 razy w tygodniu może on wynieść 10 godzin
 • czas jazdy tygodniowy to 56 godzin, w ciagu 2 tygodni 90 godzin
 • maksymalny czas prowadzenia autokaru bez przerwy to 4,5 godziny
 • przerwa w prowadzeniu autokaru nie może być krótsza niż 45 min
 • dzienny odpoczynek to 11 godzin w ciągu 24 godzin lub alternatywnie może być wykorzystany w dwóch częściach, z których pierwsza ma nieprzerwanie trwać 3 godziny a druga conajmniej 9 godzin
 • odpoczynek może być skrócony do 9 godzin nie częściej niż 3 razy w tygodniu
 • odpoczynek tygodniowy to 45 godzin

Szczegółowe zasady określone są w Dz.U.Nr. 99 poz.661 z 2007 z 26 kwietnia 2007r. o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców i niektórych innych ustaw oraz Rozporządzeniu (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006

Rozporządzenie Dz.U.Nr. 99 poz.661 ustanawia przepisy dotyczące czasu prowadzenia pojazdu, przerw i okresów odpoczynku kierowców, którzy wykonują przewóz drogowy rzeczy i osób, w celu ujednolicenia warunków konkurencji pomiędzy poszczególnymi rodzajami transportu lądowego w celu poprawy warunków pracy i bezpieczeństwa drogowego.

Skorzystaj z naszej oferty!

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś odbyć przyjemną podróżę! Napisz do nas już dziś a w niedługim czasie skontaktujemy się z Tobą.